Jak przygotować siebie do sesji?

 

Witajcie!

Pierwszy mój wpis poświęcę przygotowaniu się do sesji. Dla większości z Was, sesja zdjęciowa to coś nowego, dlatego warto poświęcić trochę czasu, by zdjęcia wyszły tak fantastycznie, że będziecie zachwycać się nimi przez kolejne lata.

To zaczynamy!

 Skóra, włosy i paznokcie.

 

Podstawą udanej sesji jest stan skóry. Dlatego tak ważne jest, abyś był/była wyspana. Sesja zdjęciowa po imprezie, to nie jest dobry pomysł, gdyż obiektyw widzi więcej niż oko ludzkie i jest w stanie wychwycić wszelkie ślady zmęczenia. Ważne również jest nawilżenie skóry. Przesuszona skóra jest bardzo widoczna na zdjęciach. Dlatego warto na kilka dni przed zdjęciami zrobić peeling twarzy, ewentualnie całego ciała oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie.

Jeżeli chodzi o opaleniznę, to kąpiele słoneczne wskazane min. 3-4dni przed sesją, gdyż czerwona, spieczona skóra źle będzie wyglądała na zdjęciach. Podobnie jest z solarium – skóra po lampach jest bardzo wysuszona, dlatego sesję opalania warto zaplanować na min tydzień przed sesją i dbać o nawilżenie. I jeszcze bardzo ważna uwaga, jeżeli chodzi o opaleniznę. Delikatne muśnięcie słońcem – tak, bo optycznie wyszczupla i odmładza, ale tak zwany heban powoduje zbyt duży kontrast ubranie – skóra, oraz bardzo postarza.

Są jeszcze samoopalacze – ale też w umiarkowanej ilości i znacznie wcześniej, gdyż przy nieumiejętnym stosowaniu oprócz brudzenia ubrań, pozostawiają smugi, które bardzo źle wyglądają nie tylko na zdjęciach.

Włosy należy umyć bezpośrednio przed sesją zdjęciową i nie powinno się w nie wcierać żadnych pianek, żeli i wosków. Sklejające się i zbyt obciążone kosmetykami włosy, brzydko prezentują się na zdjęciach i zdecydowanie trudniej się układają. Jeżeli planujesz wizytę u fryzjera i specjalnie chcesz obciąć włosy – nie rób tego. Nagła zmiana fryzury czy długości włosów nie do końca może odpowiadać temu, co sobie wyobrażałaś, dlatego radykalne zmiany wprowadź min 2 tygodnie przez sesją, abyś mogła się przyzwyczaić do swojego nowego wyglądu.

Paznokcie powinny być zadbane, gdyż postrzępione skórki, czy poobgryzane paznokcie uniemożliwią wykonanie zbliżeń na dłonie. Jeżeli chodzi o Panie, najlepszym wyborem będzie francuski manicure, dotyczy zarówno dłoni jak i stóp. Jeśli chodzi o kolory lakierów, to może być jeszcze czerwień, ale trzeba wziąć pod uwagę, że z niektórymi kolorami ubrań, ten kolor paznokci będzie się “gryzł”. Dobrym wyjściem będzie także lakier bezbarwny.

Nie polecam natomiast jaskrawych kolorów, oraz perłowych ( wydobywają wszelkie niedoskonałości płytki paznokciowej) a także tipsów – zawsze będą wyglądać nienaturalnie.

To tyle na dzisiaj. Już za kilka dni ciąg zapraszam na część drugą, gdzie napiszę co nieco o przygotowaniu bielizny i ubrań.